Enjoy the full Flashscore experience: Website | Android | iOS
Football » 16.05.2024 » All Games
ENGLAND: EPL
23:00Manchester Utd - Newcastle -:-FRANCE: Ligue 1
23:00Nice - PSG -:-23:00Reims - Marseille -:-
SPAIN: LaLiga
00:00Celta Vigo - Ath Bilbao -:-00:00Getafe - Atl. Madrid -:-
21:30Las Palmas - Betis -:-
23:30Almeria - Barcelona -:-
00:00Real Sociedad - Valencia -:-
ALGERIA: U21 League
20:00ASO Chlef U21 - Khenchela U21 -:-20:00Ben Aknoun U21 - Biskra U21 -:-
20:00El Bayadh U21 - Kabylie U21 -:-
20:00MC Alger U21 - USM Alger U21 -:-
20:00Oran U21 - ES Setif U21 -:-
20:00Saoura U21 - Paradou U21 -:-
20:00US Souf U21 - Magra U21 -:-
ARGENTINA: Copa Argentina
00:15Almirante Brown - San Martin T. -:-00:10Dep. Riestra - Newells Old Boys -:-
ARGENTINA: Reserve League - First stage
02:00River Plate 2 - Banfield 2 -:-02:00Talleres Cordoba 2 - Huracan 2 -:-
22:00Defensa y Justicia 2 - Union de Santa Fe 2 -:-
22:00Platense 2 - Sarmiento Junin 2 -:-
22:00Velez Sarsfield 2 - Gimnasia L.P. 2 -:-
ARMENIA: Premier League
18:00Urartu - Alashkert -:-20:00Noah - Ararat-Armenia -:-
ARMENIA: First League
15:00PostponedAlashkert 2 - Shirak Gyumri 2 -:-15:00PostponedArarat-Armenia 2 - Nikarm -:-
15:00PostponedArarat Yerevan 2 - Lernayin Artsakh -:-
15:00PostponedNoah 2 - Mika Jerevan -:-
15:00PostponedPyunik Yerevan 2 - Onor -:-
15:00PostponedSyunik - Andranik -:-
15:00PostponedUrartu 2 - BKMA 2 -:-
16:00Syunik - Nikarm -:-
17:00Andranik - Shirak Gyumri 2 -:-
17:00Ararat Yerevan 2 - BKMA 2 -:-
AUSTRALIA & OCEANIA: OFC Champions League
05:00Magenta (Nca) - Vaivase-Tai (Sam) -:-08:00Pirae (Tah) - Ifira Black Bird (Van) -:-
AUSTRIA: Karnten
20:00SC Landskron - St. Jakob/Ros -:-20:30Donau Klagenfurt - Treibach -:-
21:09KAC 1909 - Volkermarkt -:-
AUSTRIA: Salzburg
20:00Union Henndorf - UFC Hallein -:-AUSTRIA: Wien
20:30ASV 13 Wien - SV Donau -:-AZERBAIJAN: I Liqa
16:00Araz Saatli - Imisli FK -:-16:00Difai Agsu - MOIK Baku -:-
16:00Karvan - Mingachevir -:-
16:00Lokbatan - Shamakhi -:-
16:00Zaqatala - Iravan -:-
BELARUS: Vysshaya Liga
19:00Smorgon - Isloch -:-BHUTAN: Premier League
14:00Phuentsholing - BFF Academy U19 -:-BRAZIL: Serie B
02:00America MG - Mirassol -:-02:00Brusque - Operario -:-
02:00Ituano - Sport Recife -:-
04:30Ceara - Amazonas -:-
04:30Paysandu PA - Goias -:-
04:30Ponte Preta - Santos -:-
BRAZIL: Mineiro 2
23:00Valeriodoce - Betim -:-02:30Aymores - Tupi-MG -:-
03:00Caldense - Boa -:-
03:00Nacional de Muriae - Democrata SL -:-
03:00North Esporte Clube - Varginha -:-
03:00URT - Mamore -:-
BRAZIL: Rondoniense - Play Offs
23:00Porto Velho - Vilhena EC -:-BRAZIL: Copa Espirito Santo - First stage
02:00Real Noroeste - Rio Branco ES -:-BRAZIL: Brasileiro U20
23:00Sao Paulo U20 - Cruzeiro U20 -:-23:30Botafogo U20 - Ceara U20 -:-
BRAZIL: Pernambucano U20 - First stage
23:00Ipojuca U20 - Atletico Torres U20 -:-CHILE: Primera B
03:00Limache - S. Morning -:-CHINA: Super League
15:35Shandong Taishan - Shenzhen Xinpengcheng -:-COLOMBIA: Copa Colombia
00:00PostponedBucaramanga - Santa Fe -:-00:00Cartagena - Envigado -:-
00:00Fortaleza - Pereira -:-
00:00Jaguares de Cordoba - Tigres -:-
03:00Santa Fe - Bucaramanga -:-
COLOMBIA: Liga Women
00:00Santa Fe W - Alianza W -:-CZECH REPUBLIC: FORTUNA:LIGA - Relegation Group
19:00Bohemians - Karvina -:-19:00Jablonec - FK Pardubice -:-
19:00Zlin - Ceske Budejovice -:-
DENMARK: Superliga - Championship Group
20:00Aarhus - Silkeborg -:-22:00FC Copenhagen - Midtjylland -:-
DENMARK: Superliga - Relegation Group
20:00Hvidovre IF - Odense -:-DOMINICAN REPUBLIC: LDF
02:00Atletico Pantoja - San Cristobal -:-02:00Moca - Atlantico -:-
02:00Universidad O&M - Delfines Del Este -:-
02:00Vega Real - Cibao -:-
ECUADOR: Serie B
00:00Nueve de Octubre - Leones del Norte -:-04:00San Antonio - Guayaquil City -:-
EGYPT: Premier League
20:00Enppi - Future FC -:-20:00National Bank Egypt - Al Masry -:-
ENGLAND: Championship - Play Offs
23:00Leeds - Norwich -:-ENGLAND: Premier League Cup - Play Offs
22:00Fulham U21 - Tottenham U21 -:-ETHIOPIA: Premier League
16:00Welayta Dicha - Ethiopia Nigd Bank -:-19:00Fasil Kenema - Wolkite Ketema -:-
FINLAND: Kakkonen Group C
20:00Hercules - TP-47 -:-GERMANY: Oberliga Hessen
21:30Eddersheim - Baunatal -:-ICELAND: Icelandic Cup
23:15Fylkir - Kopavogur -:-23:15Grindavik - Vikingur Reykjavik -:-
23:15Keflavik - Akranes -:-
23:30Stjarnan - KR Reykjavik -:-
ICELAND: Besta deild Women
23:15Fylkir W - Breidablik W -:-IRAN: Division 1
18:00Astara - Ario Eslamshahr -:-18:00Damash Gilan - Mes Soongoun -:-
18:00Saipa - Shahre Raz -:-
18:30Khooshe Talaee - Pars Janoobi Jam -:-
19:45Naft Gachsaran - Naft M.I.S -:-
19:45Shahin Bandar Ameri - Kheybar Khorramabad -:-
IRAN: Hazfi Cup
18:45Chadormalu - Aluminium Arak -:-19:30Gol Gohar - Havadar SC -:-
19:30Tractor - Mes Rafsanjan -:-
20:00Sepahan - Malavan -:-
IRAQ: Stars League
19:00Al Naft - Al-Qassim -:-ITALY: Coppa Italia
23:00Atalanta - Juventus -:-KAZAKHSTAN: First Division
15:00Aktobe 2 - SD Family -:-15:00Ekibastuz - Altai -:-
15:00FK Akzhayik - Zhetisay -:-
17:00Kaspij Aktau - Kaisar Kyzylorda 2 -:-
17:00Khan Tengri - Turkistan -:-
17:00Taraz - Ulytau -:-
KUWAIT: Premier League - Championship Group
20:10Al Qadisiya - Al Arabi -:-22:25Al Salmiya - Al Kuwait -:-
LATVIA: Virsliga
19:00BFC Daugavpils - Metta -:-19:00Tukums 2000 - Grobina -:-
LATVIA: Latvian Cup
20:00Bauskas - Alberts -:-LEBANON: Premier League - Losers stage
17:00Al Ahli Nabatiya - Al Ghazieh -:-17:00Al Hikma - Tadamon -:-
17:00Al Sahel - Tripoli -:-
LEBANON: Premier League - Winners stage
17:00Nejmeh SC - Al Ansar -:-17:00Racing - Al Ahed -:-
MONGOLIA: Premier League
12:15Falcons - Khovd -:-15:15Khaan Khuns-Erchim - Deren -:-
MOROCCO: Coupe du Trone
23:00Olympique Khouribga - Mouloudia Oujda -:-NORWAY: Eliteserien
20:00Bodo/Glimt - Tromso -:-20:00Brann - Sandefjord -:-
20:00Fredrikstad - Stromsgodset -:-
20:00Haugesund - Kristiansund -:-
20:00Odd - Molde -:-
20:00Rosenborg - KFUM Oslo -:-
20:00Sarpsborg 08 - HamKam -:-
20:00Viking - Lillestrom -:-
NORWAY: OBOS-ligaen
19:00Mjondalen - Asane -:-20:00Aalesund - Sogndal -:-
20:00Levanger - Ranheim -:-
20:00Raufoss - Moss -:-
20:00Sandnes - Bryne -:-
20:00Stabaek - Lyn -:-
20:00Start - Egersund -:-
20:00Valerenga - Kongsvinger -:-
NORWAY: Division 2 - Group 1
19:00Arendal - Jerv -:-21:00Orn - Eik-Tonsberg -:-
NORWAY: Division 2 - Group 2
16:00Kjelsas - Valerenga 2 -:-19:00Strindheim - Tromsdalen -:-
NORWAY: Division 3 - Group 1
20:00Fana - Ardal -:-20:00Floro - Forde -:-
20:30Froya - Bjarg -:-
20:30OS TF - Stord -:-
21:00Djerv 1919 - Sandviken -:-
NORWAY: Division 3 - Group 2
20:00Fram - Pors -:-20:30Vigor - Staal Jorpeland -:-
NORWAY: Division 3 - Group 3
20:00Ullern - Nordstrand -:-21:00Assiden - Askollen -:-
21:00Oppsal - Gamle Oslo -:-
NORWAY: Division 3 - Group 4
20:30Rana FK - Mosjoen -:-21:00Nardo - Verdal -:-
NORWAY: Division 3 - Group 5
21:30Funnefoss/Vormsund - Bjorkelangen -:-RUSSIA: FNL
16:00Tyumen - SKA Khabarovsk -:-18:00Leningradets - Arsenal Tula -:-
19:00Volgar-Astrakhan - Neftekhimik -:-
19:30Shinnik Yaroslavl - Akron Togliatti -:-
20:30Torpedo Moscow - Kuban -:-
SAUDI ARABIA: Saudi Professional League
19:00Al Taee - Al Fateh -:-22:00Al Khaleej - Al Ittihad -:-
22:00Al Wehda - Al Raed -:-
SCOTLAND: SWPL 1 Women - Championship Group
23:00Partick Thistle W - Glasgow City W -:-SCOTLAND: SWPL 1 Women - Relegation Group
23:00Motherwell W - Hamilton W -:-SOMALIA: National league
16:30Heegan - Sahafi -:-SOUTH AMERICA: Copa Libertadores - Group Stage
02:00Dep. Tachira (Ven) - Nacional (Uru) -:-02:00PostponedGremio (Bra) - Estudiantes L.P. (Arg) -:-
02:00The Strongest (Bol) - Huachipato (Chi) -:-
04:00Alianza Lima (Per) - Colo Colo (Chi) -:-
04:30Flamengo RJ (Bra) - Bolivar (Bol) -:-
04:30Palmeiras (Bra) - Ind. del Valle (Ecu) -:-
SOUTH AMERICA: Copa Sudamericana - Group Stage
02:00Athletico-PR (Bra) - Danubio (Uru) -:-02:00Belgrano (Arg) - Tomayapo (Bol) -:-
02:00Lanus (Arg) - Metropolitanos (Ven) -:-
04:00Boca Juniors (Arg) - Fortaleza (Bra) -:-
04:00Cuiaba (Bra) - Deportivo Garcilaso (Per) -:-
06:00Cesar Vallejo (Per) - Always Ready (Bol) -:-
SWEDEN: Allsvenskan
21:00Brommapojkarna - Djurgarden -:-21:00Kalmar - Norrkoping -:-
21:00Malmo FF - GAIS -:-
21:00Sirius - Goteborg -:-
SWEDEN: Division 2 - Västra Götaland
21:00Varbergs GIF - Hittarp -:-SWITZERLAND: Super League - Championship Group
22:30Lugano - Winterthur -:-22:30Young Boys - St. Gallen -:-
TANZANIA: Ligi Kuu Bara
17:00Dodoma Jiji - Simba -:-20:00Kinondoni MC - Singida Fountain Gate -:-
UNITED ARAB EMIRATES: Arabian Gulf League
18:10العين - Ittihad Kalba -:-USA: MLS
03:30CF Montreal - Columbus Crew -:-03:30DC United - New York Red Bulls -:-
03:30FC Cincinnati - Atlanta Utd -:-
03:30Orlando City - Inter Miami -:-
03:30Philadelphia Union - New York City -:-
04:30Austin FC - Houston Dynamo -:-
04:30Chicago Fire - Charlotte -:-
04:30Minnesota United - Los Angeles Galaxy -:-
04:30Nashville SC - Toronto FC -:-
04:30St. Louis City - Los Angeles FC -:-
05:30Colorado Rapids - Vancouver Whitecaps -:-
05:30Real Salt Lake - Seattle Sounders -:-
06:30Portland Timbers - San Jose Earthquakes -:-
USA: USL Championship
04:00Birmingham - Charleston -:-USA: MLS Next Pro
03:30Crown Legacy - Chattanooga -:-USA: USL League Two
01:00Birmingham 2 - East Atlanta -:-02:00North Carolina FC U23 - West Virginia -:-
03:00Southern Soccer Academy - Dothan United -:-
03:00Virginia Beach - Northern Virginia -:-
03:30Midwest United - Michiana Lions -:-
04:00Chicago Dutch Lions - Menace -:-
04:00Sueno - St. Charles -:-
06:00Davis Legacy - Glens SC -:-
USA: NISA
02:00Savannah Clovers - Georgia Lions -:-UZBEKISTAN: Pro Liga
17:00Buxoro - Shortan Guzor -:-17:00Kokand 1912 - Mashal Muborak -:-
VIETNAM: National League Women
13:00Ho Chi Minh W - Ha Noi 2 W -:-13:00Son La W - Phong Phu Ha Nam W -:-
WORLD: Friendly International
03:00Trinidad & Tobago - Guyana -:-WORLD: Friendly International Women
16:00Belgium U16 W - Germany U16 W -:-ZAMBIA: Super League
17:00Green Buffaloes - Nkana -:-Football | Basketball | Volleyball | Handball | Tennis | Badminton | Cricket | Baseball | More sports »
m.Flashscore.info provides live football scores - mobile livescore. This mobile version has different parameters than Flashscore.info website for technical reasons.